(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 15:59

VW kombi 1980 (Nr 2997548)

VW kombi 1980

Marka i model:

VW Kombi 1980

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 942.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rainau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Avignon

Termin elastyczny