(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW LT 28 Pusty (Nr 4494513)

Marka i model:

VW LT 28 Pusty

Waga w kg (łączna):

1.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 324.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Trzebieszowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rzgów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.