(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 16:55

Vw lt 35 blaszak

(Nr 3001692)

Marka i model:

Lt 35 blaszak

Waga w kg (łączna):

2285.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1655.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Anson Road, London Colney, N7 0AA, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny