(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw Lt 46 (Nr 5020950)

Marka i model:

Vw Lt 46

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 373.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Łomża

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Czersk

Od 7 wrz 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.