VW LT35 (Nr 6461597)

Waga Sztuk:
VW LT35
Długość
500 cm
ok. 1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans: 1292 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Vorarlberg, Vandans

Od 27 sie 2020 do 17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

Od 27 sie 2020 do 17 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.