(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-04 18:15

Vw passat

(Nr 1826904)
Vw passat

Dystans: 2573.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Fermoy, Cork, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stary Sącz, Polska

Termin elastyczny