VW Passat (Nr 6011437)

VW Passat

Marka i model:

Volkswagen Passat

Waga w kg (łączna):

1650

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 893.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Füssen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołbaskowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.