(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 06:52

VW Passat CC

(Nr 2333792)
VW Passat CC

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1199.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kolonia, 50667-51149, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kamionka Wielka, Polska

Termin elastyczny