(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:34

vw passat kombi (Nr 2756304)

vw passat kombi

Marka i model:

vw passat kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Dystans: 1400.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Annemasse, 74100, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wieluń, 98-300, Polska

Termin elastyczny