(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 22:54

vw.passat limuzyna 2006rok.,vw turan

(Nr 2340412)
vw.passat limuzyna 2006rok.,vw turan

Marka i model:

vw passat,vw turan

Waga w kg (łączna):

2800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1268.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Pfullendorf, 88630, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malbork, 82-200, Polska

Termin elastyczny