(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 15:13

VW polo 4

(Nr 2405236)
VW polo 4

Marka i model:

VW Polo 4, 2003

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1635.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wadowice, 33860, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Drammen, Norwegia

Termin elastyczny