(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 00:31

vw sharan

(Nr 2322144)
vw sharan

Marka i model:

vw sharan

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 1618.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tønsberg, Norwegia

Od 31 sty 2018 do 4 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny