(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 12:31

vw t2 (Nr 2744984)

vw t2

Marka i model:

vw t2

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 586.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Szamotuły, 64-500, Polska

9 cze 2018

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-300, Polska

Termin elastyczny