Vw t3 transporter (Nr 6474619)

Vw t3 transporter
Waga Sztuk:
Vw t3 transporter
Długość
465 cm
ok. 1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1750 kg
Dystans: 1705 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 26 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bognor Regis

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.