(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 21:51

Vw T5 uszkodzony silnik

(Nr 2168343)
Vw T5 uszkodzony silnik

Marka i model:

Vw t5

Waga w kg (łączna):

1910.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1092.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Landskronavägen, Helsingborg, 25270, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jawiszowice, 32-626, Polska

Termin elastyczny