(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 08:18

VW transporter

(Nr 2171175)
VW transporter

Marka i model:

VW transporter

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1706.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Täby kommun, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wieliczka, 32-020, Polska

Termin elastyczny