(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 16:53

vw transporter

(Nr 2251410)
vw transporter

Marka i model:

vw transporter

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1239.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Virkevangen 58, Assentoft, 8960, Dania

2 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

7 sty 2018