(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Wał ogrodowy (Nr 6734572)

Długość [m]:

0.9

Szerokość [m]:

0.95

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

90

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 441.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Rypin

29 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Brzegi

27 lis 2020


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn jak i różnego sprzętu wymaga doświadczenia ze strony firmy transportowej, która powinna należycie ochronić sprzęt, aby uniknąć uszkodzeń, zadraśnięć jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii transport maszyn i sprzętu wymienia się: frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, urządzenia czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu jest zależna głównie od wielkości i ciężaru przedmiotu, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do miejsca wyładunku. Z reguły przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania należytych zaświadczeń jak i specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to koszt 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w kraju związane jest z ceną blisko 1,02 zł/km.

Koszt transportu maszyn i sprzętu poza teren Polski

Popularnymi kierunkami w międzynarodowym przewozie urządzeń i sprzętu są Niemcy i UK. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu na jeden km na trasie nasz kraj – UK jest wydatkiem około 0,70 złotych. Weźmy na przykład, transport spawarki do Anglii będzie kosztował blisko 0,23 zł/km. Natomiast na trasie nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń poniesiemy koszt blisko 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka będzie wynosił około 1,18 zł/km, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.