(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-22 21:19

Watkins M001

(Nr 2615768)
Watkins M001

Marka i model:

www.watkins.pl

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1663.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

20 maj 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

23 maj 2018