(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wąż (Nr 6134442)

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 209.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Brzeg

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kiełcz

25 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.