Wazony (Nr 8045722)

Wazony
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Wazony
80 x 80 x 80 cm
70 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
70 kg
Dystans
1588 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 30 wrz 2021 do 30 paź 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych jest konieczność zawczasu pomyśleć o możliwości ochronienia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić elastycznymi fragmentami ochronnymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom kruchym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte przestrzenie w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Gdy przewozimy wielkie szklane elementy na przykład lustra, to warto ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

Małe ze szkła elementy np. kieliszki, butelki warto osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. W ten sam sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, np. żyrandole czy monitory, należy wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, przykładowo ubrania lub szmatki.

Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy oraz daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, jeżeli żądamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 złotych.