(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 12:27

westfield kit car

(Nr 3005616)
westfield kit car

Marka i model:

westfield Kit car.

Waga w kg (łączna):

550.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2096.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Royal Leamington Spa, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Orense, Hiszpania

Termin elastyczny