(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 07:04

Witam poszukuje lawety

(Nr 2407032)
Witam poszukuje lawety

Marka i model:

Seat Ibiza

Waga w kg (łączna):

1165.00

Dystans: 239.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Overweg 33, Soest, 59494, Niemcy

Od 23 lut 2018 do 1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Maasdriel, 6624, Holandia

Termin elastyczny