(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-30 09:14

Witraz, szkło, delikatny!!! 190x60

(Nr 2334032)

Długość [m]:

68

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

189

Waga w kg (łączna):

10.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Folia bombelkowa karton

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 310.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić plastycznymi fragmentami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – głównie uwagę powinno się poświęcić elementom łamliwym oraz dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia rzeczy folią, kluczowe będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy transportujemy wielkie szklane przedmioty np. lustra, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

    Niewielkie ze szkła elementy przykładowo kieliszki, butelki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób owijamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, na przykład żyrandole czy monitory, wypada użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, jak np. ręczniki oraz gąbki.

    Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek zaledwie 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 zł.

Adres i termin nadania

Malbork, 82-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny