Wolksvagen passat (Nr 6213756)

Wolksvagen passat

Marka i model:

Wolksvagen Passat b6

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2332.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Las Pedroñeras

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

7 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.