(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wózek inwalidzki z Niepołomice do Wrocławia (Nr 6068804)

Wózek inwalidzki z Niepołomice do Wrocławia

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 297.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Niepołomice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub zakupić właściwy karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.