(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wózek widłowy (Nr 6152952)

Marka i model:

Wózek widłowy

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

16000

Dystans: 925.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Handen

Od 27 maj 2020 do 3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Trzebiatów

Od 27 maj 2020 do 3 cze 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych niejednokrotnie jest przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie jeździć po ulicach, bowiem ich wymiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Przeszkodę stanowić może dodatkowo nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta zasady możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj używa się przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio dostosowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przewyższa możliwe zasady wielkością lub ciężarem, wymagane będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

Koszt transportu ciągnika rolniczego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze termin transportu.