wózek zaprzęgowy (Nr 7666275)

Waga
Sztuk
wózek zaprzęgowy
Długość
180 cm
65 kg
1
Łączna waga:
65 kg
Dystans
1610 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Brusy

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Burgundia-Franche-Comté, Sauvigny-Les-Bois

Od 5 lip 2021 do 11 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.