(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 12:21

Wozidło (małe)

(Nr 2408024)
Wozidło (małe)

Marka i model:

Wozidlo

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 94.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Krosno, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krynica-Zdrój, 33-380, Polska

Termin elastyczny