(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-12 13:35

Wrażliwa. Szkło w dużym formacie (max 2,5 x 1m), waga do 20kg. Dostawy do klientów pod zamówienie.

(Nr 2279268)
Wrażliwa. Szkło w dużym formacie (max 2,5 x 1m), waga do 20kg. Dostawy do klientów pod zamówienie.

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.1

Waga w kg (łączna):

20.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Przewoźnik musi brać odpowiedzialność za paczkę w przypadku uszkodzenia w transporcie (ubezpiecznie).

Opakowanie ładunku:

Wiele warstw grubego kartonu, w pozycji pionowej szkło nie jest wrażliwe, jeśli na burcie i przypięte spokojnie jedzie. Wrażliwe na uderzenia - nie może w to walnąć inna paczka i wyginanie - nie może latać swobodnie.

Budżet zlecenia [zł]:

250

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 270.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych należy wcześniej zadbać o możliwość ochronienia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku należy wypełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – szczególnie uwagę trzeba poświęcić przedmiotom ze szkła i dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia szkła folią, decydujące jest także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Gdy przewozimy duże tłukące się przedmioty na przykład lustra, to powinno się osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z takim samym komunikatem.

    Drobne ze szkła przedmioty takie jak szklanki, lampki dobrą praktyką jest osłonić starymi gazetami lub ręcznikami. W kolejnym etapie układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. W podobny sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, takich jak lampy czy monitory, warto wykorzystać dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów kruchych zależy od wagi, wielkości, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła około 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny