(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wykladzina z samochodu osobowego (Nr 5569395)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

30

Liczba sztuk:

1

Dystans: 229.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Zawodzie

Od 11 gru 2019 do 22 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 11 gru 2019 do 22 gru 2019


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt przewozu różnych towarów bywa uzależniony od gabarytów ładunku, daty przewozu oraz odcinka pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym ustawia się mniejsze przedmioty lub pakunki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj przewozi się meble, szkło, artykuły budowlane (na przykład terakota, panele itd.), okna czy materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport ładunku, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym oraz zajmuje tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu transportu używa się różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim w przypadku transportu towarów płynnych i towarów sypkich. W kontenerach można także transportować drobnicę w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu rusztowania czy transportu okien.