(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

X-99 (Nr 7667483)

X-99
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
X-99
1000 x 300 x 350 cm
3000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
1299 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

Od 30 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Gryfia

Od 1 maj 2021 do 6 cze 2021


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Żeby uzyskać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Ceny transportu łodzi żaglowej zależne są na ogół od rozmiarów i ciężaru żaglówki, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu małych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.