Yahama (Nr 7538333)

Yahama
Waga
Sztuk
Yahama
Długość
275 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 16 cze 2021 do 23 cze 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 8 lip 2021 do 20 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.