(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 11:34

Yamaha

(Nr 2330788)
Yamaha

Marka i model:

Motor Yamaha

Waga w kg (łączna):

35.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 719.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kołobrzeg, 78-100, Polska

Od 29 sty 2018 do 1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny