Yamaha 125 (Nr 5996870)

Marka i model:

Yamaha 125

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2089.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derbyshire, Shirebrook

27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Gorzyce

17 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.