Yamaha 125 (Nr 6444398)

Yamaha 125

Marka i model:

Yamaha 2021

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Norte De Santander, Cúcuta

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

10 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.