(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha 175 calibmatic (Nr 6705525)

Yamaha 175 calibmatic
Waga
Sztuk
Yamaha 175 calibmatic
Długość
190 cm
107 kg
1
Łączna waga:
107 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 26 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.