(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha 750 (Nr 5723175)

Yamaha 750

Marka i model:

Yamaha 750 Virago

Waga w kg (łączna):

225

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3766.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Sankt Petersburg, Petersburg

1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.