(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Aerox 50 (Nr 5198898)

Yamaha Aerox 50

Marka i model:

Yamaha Aerox 50

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 122.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Pamięcin

Od 8 paź 2019 do 11 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Królów

Od 12 paź 2019 do 15 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.