Yamaha Aerox 50 (Nr 6540283)

Yamaha Aerox 50
Waga Sztuk:
Yamaha Aerox 50
Długość
170 cm
97 kg
1
Łączna waga: 97 kg
Dystans 659 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 23 lis 2020 do 23 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 24 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.