(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 19:44

yamaha beluga (Nr 2751152)

yamaha beluga

Marka i model:

yamaha beluga

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 181.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańska, Toruń, Polska

12 cze 2018

Adres i termin dostawy

Narcyzowa, Gdynia, Polska

13 cze 2018