(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha DT 125 (Nr 7604892)

Yamaha DT 125
Waga
Sztuk
Yamaha DT 125
Długość
210 cm
116 kg
1
Łączna waga:
116 kg
Dystans
344 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Illes Balears, Cas Canar

Od 1 kwi 2021 do 18 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Calafell

Od 2 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.