Yamaha DT 175 (Nr 7754765)

Yamaha DT 175
Waga
Sztuk
Yamaha DT 175
Długość
211 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 4 sie 2021 do 11 sie 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Kanagawa, Jokohama

Od 7 gru 2021 do 10 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.