(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha dt 50r (Nr 5396254)

Yamaha dt 50r

Marka i model:

Yamaha DT 50r

Waga w kg (łączna):

98

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 191.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Antequera

3 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.