(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha enduro (Nr 4873974)

yamaha enduro

Marka i model:

yamaha enduro

Waga w kg (łączna):

400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 792.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Huntingdonshire

8 paź 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Bretagne, Rennes

16 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.