(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-27 19:23

yamaha fazer 1000

(Nr 2244324)
yamaha fazer 1000

Marka i model:

yamaha fazer 1000

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1032.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Brake, 26919, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

Termin elastyczny