Yamaha FJR 1300 (Nr 5687658)

Yamaha FJR 1300

Marka i model:

Yamaha FJR1300

Waga w kg (łączna):

250.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4175.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

16 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

23 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.