Yamaha FJR 1300 (Nr 7534883)

Yamaha FJR 1300
Waga
Sztuk
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Łączna waga:
268 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Anzoátegui, Puerto La Cruz

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.