(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 20:39

Yamaha FZ6

(Nr 2639436)
Yamaha FZ6

Marka i model:

Yamaha FZ6 Fazer

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3480.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malaga, Hiszpania

Od 14 maj 2018 do 20 maj 2018

Adres i termin dostawy

Oslo, Norwegia

Od 23 maj 2018 do 10 cze 2018