Yamaha FZ6 (Nr 7776264)

Yamaha FZ6
Waga
Sztuk
Yamaha FZ6
Długość
210 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 29 maj 2022 do 6 cze 2022

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.